PARTNERSTWA

Olitalia współpracuje z instytucjami, organizacjami i wielkimi markami, tworząc i współtworząc projekty na rzecz specjalistów, przedsiębiorstw, konsumentów i grup interesu. 
Partnerstwa te są oparte na pragnieniu rozpowszechniania kultury dobrej włoskiej kuchni oraz na trosce o bezpieczeństwo żywności i dobre samopoczucie.

ASSITOL

Stowarzyszenie ASSITOL: na rzecz monitorowania tych aspektów prawa międzynarodowego, które mają znaczenie dla branży oleju i octu (z aktywnym uczestnictwem w Radzie ASSITOL).

O.N.A.O.O.

KRAJOWA ORGANIZACJA DEGUSTATORÓW OLIWY Z OLIWEK (wł. ORGANIZZAZIONE NAZIONALE ASSAGGIATORI OLIO DI OLIVA): na rzecz monitorowania jakości, smaku i nowych trendów w dziedzinie degustacji oliwy, a także związanych z tym procedur.

I.O.C.

MIĘDZYNARODOWA RADA DS. OLIWEK (ang. INTERNATIONAL OLIVE COUNCIL): na rzecz zapewniania na całym świecie zgodności z restrykcyjnymi zasadami i normami jakości.APCI

TOWARZYSTWO BRANŻOWE KUCHARZY WŁOSKICH (wł. ASSOCIAZIONE PROFESSIONALE CUOCHI ITALIANI): na rzecz poszukiwania nowych kombinacji kulinarnych oraz profesjonalnego zastosowania oleju i octu w kuchni.


IZBY HANDLU

IZBY HANDLU: na rzecz wykorzystywania możliwości międzynarodowej promocji Włoch i włoskich produktów.